کد خبر: 77

ترامپ: پوتین با شورش واگنر تا حدی تضعیف شده است

ترامپ: پوتین با شورش واگنر تا حدی تضعیف شده است

رئیس‌جمهور پیشین آمریکا شورش واگنر را عامل تضعیف نسبی ولادیمیر پوتین دانست.

به گزارش دیدگاه امروز، دونالد ترامپ، رئیس جمهور سابق آمریکا درباره شورش نافرجام چند روز قبل گروه پیمانکار نظامی خصوصی واگنر در روسیه ادعا کرد، ولادیمیر پوتین، رئیس جمهور روسیه در اثر این شورش تا حدی تضعیف شده و حالا زمان آن است که آمریکا برای پایان دادن به جنگ اوکراین وارد عمل شده و میانجی مذاکرات بین روسیه و اوکراین بر سر توافق صلح شود.

ترامپ در گفتگو با خبرگزاری رویترز گفت: من می‌خواهم مردن مردم به خاطر این جنگ مسخره متوقف شود.

ترامپ همچنین درباره گزارش اخیر در رسانه‌های آمریکا درمورد تاسیسات جاسوسی چین در جزیره کوبا واقع در ۱۴۵ کیلومتری از ساحل آمریکا ادعا کرد،‌ باید به پکن ضرب‌الاجلی ۴۸ ساعته برای خروج از این محل داده شود.

رئیس جمهور سابق آمریکا در گفتگو درباره اوکراین مدعی شد،‌ در صورتی که هنوز رئیس جمهور آمریکا بود همه چیز مورد مذاکره قرار می‌گرفت و اوکراینی‌ها می‌توانستند نبردی قدرتمند در دفاع از کشورشان به راه بیندازند و "اعتباری زیاد کسب کنند.

او اظهار کرد: فکر می‌کنم آنها شایسته داشتن بخش عمده ای از آنچه که به دست آورده‌اند بوده و روسیه هم به همین شکل با آن موافقت خواهد کرد. شما نیاز به داشتن یک مذاکره کننده یا میانجی‌گر درست دارید و در حال حاضر ما این مذاکره کننده را نداریم.

ترامپ خاطرنشان کرد، آمریکا باید حالا دست به تلاش‌هایی به منظور مقابل هم قرار دادن مقام‌های اوکراین و روسیه با هدف رسیدن به صلح بزند.

 

copied

دیدگاه‌تان را بنویسید