کد خبر: 48

اطلاعیه ستاد مرکزی بزرگداشت حضرت امام‌خمینی (س) در خصوص برنامه‌ ۱۳ و ۱۴ خرداد

 اطلاعیه ستاد مرکزی بزرگداشت حضرت امام‌خمینی (س) در خصوص برنامه‌ ۱۳ و ۱۴ خرداد

ستاد مرکزی بزرگداشت حضرت امام‌خمینی (س) در خصوص برنامه‌ ۱۳ و ۱۴ خرداد اطلاعیه صادر کرد.

به گزارش دیدگاه امروز به نقل از روابط عمومی ستاد مرکزی بزرگداشت امام خمینی(س)، مراسم بزرگداشت حضرت امام خمینی (س) در روز ۱۴ خرداد در حرم مطهر آن امام راحل، میعادگاه همه کسانی است که بیعتنامه سالانه خویش را با شرکت در این مراسم عظیم و معنوی در محضر روح خدا و در جوار آرامگاه شهیدان و در محضر رهبر بزرگوار انقلاب اسلامی تجدید امضا می کنند. طبعا و به رسم همه ساله صدها هزار نفر از پیروان امام عظیم الشأن در اقصی نقاط ایران و بسیاری از کشورهای دیگر نیز که امکان حضور در مراسم حرم مطهر را ندارند با شرکت گسترده خویش در برنامه‌هایی که از سوی ستادهای استانی و یا از سوی علاقمندان به حضرت امام در خارج کشور اعلام می گردد، بر شکوه این مراسم ملی و بلکه جهانی می افزایند.

متن این اطلاعیه بدین شرح است:

بسمه تعالی

«محور همه اصول و قواعد کار امام بزرگوار ما در دو چیز خلاصه می شد: اسلام و مردم. اعتقاد به مردم را هم امام بزرگوار ما از اسلام گرفت. اسلام است که روی حق ملتها، اهمیت رأی ملتها و تأثیر جهاد و حضور آنها تأکید می کند؛ لذا امام بزرگوار محور کار را اسلام و مردم قرار داد؛ عظمت اسلام، عظمت مردم؛ اقتدار اسلام، اقتدار مردم؛ شکست ناپذیری اسلام، شکست ناپذیری مردم»

مقام معظم رهبری

         خرداد و نیمه خرداد که رخ می نماید شمیم دل انگیز یاد و نام و اندیشه خمینی عزیز در هر کوی و برزن ایران می وزد و خاطره آن روزهای خدایی را در دلها زنده می کند.

از اینکه پس از چند سال دوری و مهجوری، اسباب گردهمایی دوباره میلیونی دلدادگان مکتب خمینی کبیر فراهم شده و ایران و جهان در نیمه خرداد امسال دگرباره شاهد شکوه نمایش حلقه های به هم پیوسته صدها هزار زائر، گرداگرد مضجع منور در حرم مطهرش خواهند بود، خدای متعال را سپاسگزاریم.

طنین صدای وحدت و تکبیر پیروان خمینی کبیر در روز ۱۴ خرداد و در حضور جانشین شایسته آن عارف واصل بالله همان اندازه که برای آحاد ملت بزرگ ایران خاطره انگیز و دلنشین و امید بخش است برای دشمنان ایران و اسلام نا امید کننده و ناخوش آیند است. نام خمینی و مکتب خمینی، الهام بخش ایمان و استقامت و رمز همبستگی ملت ایران است.

سلام و درود خدا بر ملت شریف و وفادار ایران باد که به حق آئین وفاداری را، نه فقط در زمان حضور خورشید فروزان انقلاب اسلامی، که سی و چند سال پس از رحلتش نیز به شایستگی تمام به جای آورده اند. میزان و مفسر جمهوریت و اسلامیت نظام، اندیشه و منش امام خمینی است و در اندیشه آن مرد الهی، مردم صاحبان انقلاب و کشور و صاحبان حق تعیین سرنوشت، و تکیه گاه اصلی نظامند. در مرام و اندیشه امام، مردم ولی نعمت مسئولان و حاکمانند. حکمرانی مطلوب در نگاه و باور امام خمینی (سلام الله علیه) که بر گرفته از آموزه های پیشوای عدالت پیشه گان و امیر مومنان حضرت علی بن ابی طالب (صلوات الله و سلامه علیه) و به تاسی از حضرت ثامن الحجج امام علی بن موسی الرضا(ع) می باشد، صرفا خدمتگزاری خالصانه و بی منت به مردم است برای تأمین بستر سعادت دنیا و آخرت آنان، بدون هیچگونه تبعیضی.   

گفتمان آزادیخواهانه، عدالت محور و معنویت گرایانه امام خمینی منحصر به یک عصر و نسل و منطقه نیست. امروز صدای انقلاب اسلامی ایران به عنوان گفتمان پیشگام مقاومت دربرابر زورگویی باج خواهان مستکبر جهانی در همه جای عالم بخوبی شناخته شده است و روز به روز اعتراف قدرتهای بزرگ جهان به شکست ناپذیری ملت و نظام ایران رساتر و علنی تر به گوش می رسد.

این صلابت و اقتدار روز افزون را مدیون هدایتهای راهبر کبیر انقلاب اسلامی و پیمودن این راه نورانی توسط خلف شایسته او هستیم.

مراسم بزرگداشت حضرت امام خمینی (س) در روز ۱۴ خرداد در حرم مطهر آن امام راحل، میعادگاه همه کسانی است که بیعتنامه سالانه خویش را با شرکت در این مراسم عظیم  و معنوی در محضر روح خدا و در جوار آرامگاه شهیدان و در محضر رهبر بزرگوار انقلاب اسلامی تجدید امضا می کنند. طبعا و به رسم همه ساله صدها هزار نفر از پیروان امام عظیم الشأن در اقصی نقاط ایران و بسیاری از کشورهای دیگر نیز که امکان حضور در مراسم حرم مطهر را ندارند با شرکت گسترده خویش در برنامه هایی که از سوی ستادهای استانی و یا از سوی علاقمندان به حضرت امام در خارج کشور اعلام می گردد، بر شکوه این مراسم ملی و بلکه جهانی می افزایند.

 ستاد مرکزی بزرگداشت حضرت امام خمینی (س) ضمن اعلام آمادگی برای خدمتگزاری به زائران عزیز، برنامه های مراسم بزرگداشت را به شرح زیر به اطلاع عموم می رساند:

۱۳ خرداد  ۱۴۰۲ مقارن با شب ارتحال امام عظیم الشأن،  ساعت ۲۰:۳۰، در حرم مطهر امام خمینی، سخنرانی ریاست محترم جمهوری حجت الاسلام و المسلمین جناب آقای سید ابراهیم رئیسی.

روز ۱۴ خرداد ۱۴۰۲، شروع مراسم ساعت ۸ صبح  در حرم مطهر امام خمینی، تلاوت قرآن مجید، مدیحه سرایی مداحان اهل بیت (ع)، خیرمقدم و سخنان حجت الاسلام و المسلمین سید حسن خمینی، یادگار گرامی حضرت امام و سپس همه شیفتگان و زائران مرقد مطهر حضرت امام خمینی به سخنان مهم  رهبر فرزانه انقلاب اسلامی، حضرت آیت‌الله العظمی خامنه‌ای(مد ظله) گوش جان می سپارند.

 

انتهای پیام/
copied

دیدگاه‌تان را بنویسید